Опериран бекот на Еурофарм, на Стјепановиќ му претстои долга рехабилитација

Десниот бек на Еурофарм Работник, Невен Стјепановиќ беше успешно опериран и ќе го почне долгиот период на рехабилитација. Стјепановиќ и клубот објавија фотографија од болничката постела на хрватскиот ракометар.

Стјепановиќ тешката повреда,  ги скина предните вкрстени лигаменти на левото колено, ја заработи на дуелот против Мешков Брест во СЕХА лигата минатиот месец. За него сезоната е завршена па Еуропфарм ќе мора да се бори без него.

 

Се вчитува...