Осумминутно уживање со Меси во дресот на ПСЖ (ВИДЕО)

Долгоочекуваното деби на Лео Меси во дресот на ПСЖ настапи на сцена на мечот против Метс кој „светците“ го добија со 2-0. Аргентинецот не успеа да аситира или да постигне погодок, но имаше одличен прв настап за новиот клуб.

Дебито на легендарниот фудбалер тимот сега го претстави преку осумминутно видео.

Се вчитува...