„Отворени врати“ за дербито помеѓу Вардар и Пелистер (ФОТО)

Навивачите на Вардар и Пелистер, а и сите останати љубители на ракометот добија одлични вести во пресрет на дерби дуелот помеѓу „црвено-црните“ и „зелено-белите“ откако скопскиот клуб реши влезот за првиот лигашки натпревар помеѓу двата претенденти за титула да биде слободен.

Како потсетување, дуелот е закажан за во недела со почеток од 18 часот во СЦ „Јане Сандански“, но сепак за истиот ќе важат мерките за одржуивање на натпревари во затворен простор.

Се вчитува...