Ова е екипа… – во строј за прва радост во ЛЕ! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардаровите фудбалери под команда на Чедомир Јаневски го одработија последниот тренинг пред утрешниот трет натпревар во Лигата на Европа.

По двата претходни порази од Зенит и од Розенборг, „вардарци“ утре од 19 часот на арената „Филип Втори“ ги очекува пресметката со шпански Реал Сосиедад. Тоа што некако остава посебен впечаток кај избраниците на Јаневски е оптимизмот со кој го очекуваат утрешниот дуел, верувајќи дека може да дојдат до првата радост во групната фаза од Лигата на Европа!

Во такво расположение беше одработен и вечерашниот тренинг на нашиот најголем стадион…

[RoyalSlider Error] Incorrect RoyalSlider ID in shortcode or problem with query.

Се вчитува...