Ова е голот на сезоната, дајте му ја наградата „Пушкаш“ (видео)

Кој можеше да претпостави дека на меч од купот на англиски нисколигаши меѓу Нотс Каунти и Оксфорд ќе биде постигнат голот на сезоната, откако Илај Сем со неверојатна мајсторија го матираше гостинскиот голман.

Нејасно е дали Сем навистина сакаше со ваква акробација да го загрози противничкиот гол, но јасно е дека овој погодок ќе биде еден од главните кандидат за наградата „Ференц Пушкаш“ што традиционално се доделува за најубав гол во светот на фудбалот во една календарска година.

Погледнете ја мајсторијата на Сем и самите проценете колку е мајсторија, а колку среќа…

Се вчитува...