Пабло Ласо и Реал Мадрид продолжуваат заедно

Пабло Ласо и во следните две години ќе биде предводник на Реал Мадрид откако „кралскиот клуб“ и шпанскиот стратег ја продолжија соработката. Ласо оваа сезона го извади максимумот од својот тим и покрај сите проблеми со ростерот и заминувањата на клучните играчи, завршувајќи ја сезоната во Евролигата во четвртфиналето и финалето на АЦБ лигата.

Шпанецот е дел од Реал Мадрид од 2011 година и со екипата освои 20 трофеи oд кои два во Евролигата и пет во шпанското првенство.

„Реал Мадрид и тренерот Пабло Ласо постигнаа договор за продолжување на соработката до летото 2023 година“, стои во официјалното соопштение на клубот.

Се вчитува...