Пајакот Менди и Вернер клучни за предноста на Челси на полувреме (ВИДЕО)

Челси има минимална предност од 1-0 на полувреме во реваншот од полуфиналето против Реал Мадрид во Лигата на шампионите.

Одличниот на голот Менди кој на двапати спречи два одлични удари на Бензема да влезат во неговата мрежа и голот на Вернер се клучот за водството на Челси по првите 45 минути.

 

Се вчитува...