Панатинаикос без Хернангомез во следните две месеци

Кошаркарот на Панатинаикос, Хуанчо Хернангомез ќе биде надвор од терените во следните неколку недели, откако заработи сркшеница на малиот прст на тренинг во вторникот.

Шпанскиот играч ќе биде подложен на операција денеска, по што ќе следува рехабилитација од речиси два месеци.

Кошаркарот има во просек 4,5 поени и 5 скока по натпревар во Лигата на шампионите. И покрај тоа што имаше големи амбиции, сепак, атинскиот клуб не ја стартуваше сезоната во Европа онака како што посакуваше, и во моментов е на 10. позиција на табелата.

Се вчитува...