Пандев делеше подароци за Велигден за најмладите генерации во Џенова (ФОТО)

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев, заедно со своите соиграчи од Џенова, Лазовиќ и Беса, денеска беа во посета на Институтот за грижа на деца од Џенова каде честитајќи им ги претстојните велигденски празници за најмладите обезбедија и бројни подароци.

„Секогаш со задоволство доаѓаме тука. Среќни сме што сме блиску до децата и што може да им донесеме радост. Сакам на сите да им го честитам Велигден“ – истакна Пандев.

Се вчитува...