Париз во знакот на Лионел Меси

Лионел Меси синоќа ја освои седмата јубилејна „Златна топка“ во изборот на реноминираниот „Франс фудбал“. Одличниот Аргентинец е убедливо најдобар во овој избор со седум освоени признанија, односно две повеќе од најголемиот ривал Кристијано Роналдо.

Во чест на историскиот успех на веројатно најдобриот фудбалер на сите времиња, денеска пред „Ајфеловата кула“ во Париз беа претставени „седум златни кози“. „Најголем на сите времиња или на англискио „ГОАТ““ што е во превод на македонски коза.

 

 

Се вчитува...