Парма повторно ќе биде дел од Серија А

Парма денеска освои бод на гостувањето кај Бари, мечот заврши 1-1, а тоа беше сосема доволно за на две кола пред крајот да го завери пласманот во најсилната италијанска лига.

Во денешното коло од втората италијанска лига, тие одиграа 1-1 на гостувањето кај Бари.

На две кола пред крајот Парма е на првото место со 74 бодови, седум повеќе од третопласираната Венеција.

Се вчитува...