Партизан доби ново НБА засилување (ФОТО)

Кошаркарскиот клуб Партизан во новата сезона ќе атакува на секој трофеј, а во тоа ќе ја има помошта од Балша Копривица. Младиот Србин во Белград доаѓа откако беше одбран како 57. пик на овогодишниот драфт од страна на Детроит Пистонс.

Дваесетиедно годишникот кој е висок 216 сантиметри е осми играч кој оваа претсезона ги засили „црно-белите“ по Јам Мадар, Зек Ледеј, Родион Курукс, Кевин Пантер, Ален Смаилагиќ, Алекса Аврамовиќ и Длас Мура.

 

Се вчитува...