Партизан гради мега тим – НБА засилување за „црно-белите“ (ФОТО)

Кошаркарскиот клуб Партизан по ангажманот на Жељко Обрадовиќ како нов тренер успеа да донесе неколку сензационални трансфери во своите редови, а последниот од нив е поранешниот кошаркар на Голден Стејт Вориорс, Ален Смаилагиќ.

Младиот српски кошаркар ги помина претходните две сезони во редовите на шесткратниот НБА шампион каде имаше минимална улога, а неговиот раскошен потенцијал треба да излезе во вистинско светло во еден од најтрофејните српски клубови.

Се вчитува...