Партизан на „мускули“ против летонска Рига за продолжување на европското лето

Белградски Партизан успеа да се пласира во второто квалификациско коло од Лигата на Европа многу потешко од очекувањата и предвидувањата на српската фудбалска јавност.

„Црно-белите“ славеа против летонската Рига (РФС) минимално со 1-0 благодарение на голот од пенал на Начо во 52. минута.

Се вчитува...