„Пацерска“ грешка на Навас – Сити израмнува во Париз (ВИДЕО)

Манчестер Сити израмни на 1-1 во првиот полуфинале натпревар против Пари Сен Жермен. По ударот на Кевин де Бруине, голманот на „светците“ Келјор Навас изреагира катастрофално во стилот на голманите во македонскиот шампионат кои денеска исто така немаа свој ден.

 

Се вчитува...