Паузата си го направи своето – Федерер ги „заборавил“ тениските правила (ВИДЕО)

Федерер во моментов го игра првиот натпревар по пауза од една година на АТП турнирот во Доха, против Британецот, Даниел Еванс. Интересна сцена се случи пред почетокот на натпреварот кога главниот судија Мохамед Лајани мораше детално да му ги објасни новите правила.

„Започнувам со броење кога ќе го кажам резултато, во ред?“, го прашани Лајани, Федерер по што следуваше контрапрашање од Швајцарецот „А колку е во моментот времето? 25 секунди?“, по што главниот судија мораше да му потврди. 

 

Се вчитува...