Педесет минути за Елмас, Наполи шокиран од Емполи (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас и неговиот Наполи повторно не успеаја да стигнат до победа oткако загубија на домашен терен од Емполи со 0-1 во меч од 12. коло од италијанската Серија А.

Нашиот репрезентативец конечно се најде во стартните 11 на својот тим, но и тоа не беше доволно да се начне голот на гостите. Тренерот на актуелниот шампион на Италија, Руди Гарсија го извади од игра Елмас во 54. минута, а вистински шок приреди Коваленко кој во 91. минута донесе победа за гостите.

Napoli 0 – [1] Empoli – Viktor Kovalenko 90+1′
byu/Previous-Success8007 insoccer

Standings provided by Sofascore

Се вчитува...