Пелистер доведе уште еден странец за засилување

Пелистер од денеска е посилен за уште едно ново име, откако битолскиот суперлигаш потпиша договор со Владимир Зејак, 31-годишен српски ракометар кој настапува на позицијата лев бек.

Битолчани беа во потрага за засилување на овој дел од тимот, а од неколкуте опции тренерот Петрески и клупските директори го избраа токму Зејак. Станува збор за играч кој кариерата ја почнал во Црвенка, во кариерата има настапувано во неколку различни земји како Израел, Исланд, Норвешка и Шпанија, додека ланската сезона ја минал во турскиот Беледије спор.

Битолчани претходно од домашните играчи ги ангажираа Борјан Маџовски од Металург и Никола Стоилевски од Бутел, а во своите редови ги доведоа и црногорското крило Милан Поповиќ, босанскиот голман Харис Плех, иранскиот пивот Мошен Карамијан и хрватскиот бек Кобетиќ.

Се вчитува...