Пелистер – Вардар во четвртфиналето од Купот на Македонија, Шкупи против „лавовите“!

Некогашната најголема македонска дерби-пресметка меѓу Пелистер и Вардар е дел од четвртфиналните двојки во Купот на Македонија.

Денешната ждрепка во ФФМ, одлучи лидерот Шкупи да се соочи со Македонија ЃП, Шкендија ќе игра против Струга ТЛ, а ќе има и источно дерби меѓу Силекс и Брегалница.

КУП НА МАКЕДОНИЈА – ЧЕТВРТФИНАЛЕ

ПЕЛИСТЕР – ВАРДАР

СИЛЕКС – БРЕГАЛНИЦА

ШКЕНДИЈА – СТРУГА ТЛ

МАКЕДОНИЈА ЃП – ШКУПИ

  • Натпреварите се играат на 24. ноември од 13 часот

Се вчитува...