Пер повторно бесен на судијата: Ја сликаше топката со мобилен телефон (ВИДЕО)

Францускиот тенисер Беноа Пер, познат по контроверзното однесување, повторно имаше „свои пет минути“. Незадоволен од одлуката на судијата, тој реши да ја фотографира топката со мобилен телефон, со цел да ја укаже грешката на судиската одлука.

Вакви докази се уште не се признати на тениските терени, па останува прашањето дали тој беше во право. Сепак, тоа не го менува фактот дека Французинот беше елиминиран на стартот од Рим со пораз од Стефан Траваjaа со 6-4, 6-3.

 

 

Се вчитува...