Пешевски и Штутгарт го шокираа Гепинген

По серијата порази, Жарко Пешевски и неговиот Штутгарт одиграа одличен натпревар и успеаја да го шокираат фаворитот Гепинген совладувајќи го со 28-26. Домаќините по првото полувреме имаа предност од три гола (13-10), која успеаја да ја задржат во вториот дел за конечен триумф од 28-26.

Нашиот интернационалец натпреварот го заврши со два гола од исто толку упатени удари кон противничкиот гол.

 

 

 

Се вчитува...