Пешевски одличен, Кузмановски солиден, Фленсбург некако остана во игра за титула во Бундеслигата

Жарко Пешевски одигра одличен натпревар во победата на неговиот Штутгарт над Бергишер со 30-31. Репрезентативниот пикер натпреварот го заврши со четири гола со кои беше трет стрелец во својот тим. Филип Кузмановски и Хановер загубија на гостувањето кај Балинген од 30-26. Нашиот интернационалец одигра солиден натпревар во кој постигна два гола од три упатени удари.

Фленсбург останува во игра за титулата откако успеа да се извлече на гостувањето кај Ерланген и да триумфира со 26-27.

Се вчитува...