Пешевски одличен, но Штутгарт не успеа да го изненади Фленсбург

Македонскиот ракометен репрезентативец, Жарко Пешевски имаше одлична партија во поразот на неговиот Шттугарт од лидерот во Бундеслигата, Фленсбург од 30-32.

Македонскиот интернационалец натпреварот го заврши со пет гола од исто толку шутеви. Штутгарт натпреварот го загуби во првиот дел каде гостите успеаја да направат позитива од четири гола 11-15.

 

Се вчитува...