Пешиќ го објави списокот на повикани кошаркари за ЛОИ – на него е и Никола Јокиќ

Селекторот на српската кошаркарска репрезентација, Светислав Пешиќ го објави поширокиот список на кошаркари повикани за настап на престојните Летни олимписки игри во Париз, а на големо задоволство на Србите на истиот се најде и најкорисиот играч на НБА лигата, Никола Јокиќ.

Покрај асот на Денвер повикани за настап во главниот град на Франција се и: Василије Мициќ, Алексеј Покушевски, Богдан Богдановиќ, Никола Јовиќ, Владимир Лучиќ, Марко Гудуриќ, Вања Маринковиќ, Огњен Добриќ, Филип Петрушев, Никола Милутинов, Душан Ристиќ, Алекса Аврамовиќ, Огњен Јарамаз, Дејан Давидовац и Урош Плавшиќ.

Се вчитува...