Пет засилувања за Беласица, најзвучно име – Цветан Чурлинов

Македонскиот второлигаш Беласица претстави пет засилувања за новата сезона, кои ќе му бидат на располагање на новиот тренер Ване Милков во обидот за брзо враќање во елитата. Најзвучно име е Цветан Чурлинов, искусниот напаѓач кој доаѓа од ФК Кожуф, а во минатото има настапувано за Работнички, Тетекс, Металург, Хоризонт Турново. Офанзивата ќе ја дополни и 19 -годишниот Дарко Размоски кој игра на крилните позиции, а доаѓа од Брегалница.

Игор Паноски ќе ја засили одбраната, а во изминатите 6 месеци беше стандарден првотимец на Победа Прилеп. На позицијата десен бек ново име е Зоран Ивановски кој досега беше член на Академија Пандев. Од истиот тим и стоперот Никола Спасов потпиша за Беласица.

Се вчитува...