Петар Бугариновиќ нов ракометар на Струга

Екипата на РК Струга потпиша со одличниот среден бек Петар Бугариновиќ.

Дваесетишестгодишниот српски среден бек во екипата на Струга доаѓа од тимот на Леотар Требиње. Претходно во кариерата има настапувано за Црвена Звезда, Морава и Смедерево.

„Добредојде Петар“, напишаа од клубот на социјалните мрежи. 

Се вчитува...