„Петарда во Ереван“ – Капитенски хет-трик за Барди (ВИДЕО)

Македонија игра како по ноти. Капитенот Барди во својот прв натпревар запиша хет-трик во националниот тим откако донесе водство и од 0-5 на гостувањето кај Ерменија во Ереван.

Барди со својот втор гол од пенал во 90. минута ја запечати судбината на домаќините и го  постигна првиот репрезентативен хет-трик во кариерата.

 

Се вчитува...