Петковски: Голот против Ренова го посветувам на прерано починатите во големата сообраќајна несреќа

Петар Петковски продолжи со голгетерската серија и во првото пролетно коло. Тој го постигна единствениот гол за Работнички во ремито (1-1) против Ренова, а го посвети на прерано починатите во големата сообраќајна несреќа кај Лескарци.

Се вчитува...