Пиоли со тетоважа на раката го овековечи скудетото на Милан (ФОТО)

Стефано Пиоли, тренерот на Милан откако ја оствари својата животна цел, освојувајќи го скудетото со „росонерите“, реши да го овековечи ваквиот момент со тетоважа на својата лева рака.

Фановите на Милан на социјалните мрежи ја објавија фотографијата со италијанскиот „штит“ и со бројот 19, кој го претставува бројот на титули на клубот од Милано.

Ова беше прва титула во неговата долга тренерска кариера.

 

Се вчитува...