Пиротехничкото шоу на навивачите на Олимпијакос го прекина мега дербито со Панатинаикос (ВИДЕО)

Грчкото мега дерби помеѓу Олимпијакос и Панатинаикос беше прекинато во втората минута откако со фантастично пиротехничко шоу популарните навивачи на домашниот тим „Гејт 7“ го „задимија“ целиот стадион.

По десет минутната пауза мечот продолжи, а до крајот на првото полувреме мрежите на двата тима останаа зачувани.

Се вчитува...