Пјонтек од пенал за тешка победа на Милан… (ВИДЕО)

Милан стигна до тешка победа од 0-1 на гостувањето против Верона во 3. коло од Серија А.

Во бледа игра „црвено-црните“ стигнаа до посакуваните три бода благодарение на погодокот од пенал на Пјонтек во 68. минута од средбата.

Милан, по овој триумф, со шест бода се искачи на седмата позиција на табелата.

Се вчитува...