По девет сушни години – Челси ја освои Европа!

По девет сушни европски години Челси повторно ја освои Европа.

Повеќе од заслужено тимот од „Стемфорд бриџ“ дојде до трофејот во Лигата на шампионите откако во финалето во Порто славеше со 1-0 во англиската пресметка против Манчестер сити.

На крајот сето тоа за огромна радост на „сините“…

Се вчитува...