Победа на Миркуловски и Вецлар на гостувањето кај Линген

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Миркуловски и неговиот Вецлар триумфираа на гостувањето кај Линген со 29-30. Одличната игра во првото полувреме по кое имаа позитива од 12-17 беше доволна за нова победа во најсилното ракометно првенство во Европа.

Миркуловски натпреварот го заврши со два гола од три обиди.

 

 

 

Се вчитува...