Победа се засилува со Чиназорм од словенечка Горица

Пред стартот на новата натпреварувачка сезона прилеипска Победа ги засилува своите редови и со Кирјан Чиназорм кој доаѓа од редовите на словенечна НД Горица од Ново Место.

Со Чиназорм треба да се заокружат засилувањата за новата прволигашка сезона на прилепчани.

Претходно, како што е познато, Победа ги засили своите редови и со Каланоски, Мустафов, Тимовски, Мандиќ, Ристе Маркоски, Драгарски, Шопоски, Јачимовиќ како и офанзивецот Владимир Жоглев кој пристигна од редовите на второлигашот Осогово.

Се вчитува...