Победа со гол во 93. минута избори пенали во Купот на Македонија против Вардар (ВИДЕО)

Победа и Вардар во најинтересниот натпревар од 1/16 финалето во Купот на Македонија ќе играат на пенали, откако по регуларните 90 минути натпреварот заврши 1-1. „Црвено-црните“ поведоа со „евроголот“ на Дејан Блажевски во 54. минута, додека прилепчани успеаја да го одведат мечот во „пенал-серија“ со голот на Филип Стомнароски во последните моменти од регуларните 90 минути.

 

 

Се вчитува...