Почетни состави ЛЕ: Оле ултраофанзивно против Вилјареал

Оле Гунар Солскјер со ултраофанзивна постава ќе го нападне Вилјареал во финалето од Лигата на Европа. Манчестер Јунајтед во нападот ќе тргне со Рашфорд, Кавани и Гринвуд, а зад нив ќе бидат Бруно Фернандеш и Пол Погба.

Во одбраната Хари Мегваер од клупата ќе го почне натпреварот. Од другата страна Унаи Емери нема поголеми изненадувања во почетниот состав.

ВИЛЈАРЕАЛ – МАНЧЕСТЕР Ј. 

Вилјареал: Рули, Фојт, Албиол, Торес, Педраза, Пино, Капуе, Парехо, Тригерос, Морено, Бака.

Отсутни: Ибор, Чуквуезе.

Манчестер Јунајтед: Де Хеа, Ван Бисака, Баи, Линделоф, Шо, Мектоминај, Погба, Бруно Фернандеш, Гринвуд, Рашфорд, Кавани.

Отсутни: Марсијал, Џонс.

Се вчитува...