Поденс прецизен – Македонија пак е на „минус два“

Португалија има предност од 3-1 на натпреварот со Македонија во третото коло од младинското Европско Првенство откако противникот и на стартот од второто полувреме постигна погодок.

Овојпат Поденс беше фудбалерот што го совлада Шишковски, откако овој фудбалер одлично втрча во простор, за потоа од седум-осум метри да го матира македонскиот чувар на мрежата.

1-3 Daniel Podence Goal HD – Macedonia U21 vs… by sporttv724

Се вчитува...