„Поен на годината“: Како Ѓоковиќ го „ѕвекна“ Федерер… (видео)

Едно е да си тениски мајстор во сингл, многу потешко е кога треба да се воиграш со некој партнер во дубл. Го увидоа тоа и Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер, кои не само што претрпеа пораз на својот прв заеднички дуел, туку и го имаа „потегот на годината“ на тениските терени, кога Федерер настрада при еден форхенд на Ѓоковиќ, кој заврши во неговиот грб.

Се вчитува...