Поен за паметење: Како изгледа час по тенис од Професор Новак за ученикот Јаник Синер (видео)

Новак Ѓоковиќ имаше бројни извонредни потези во големото финале против Јаник Синер, во кое италијанскиот тенисер не можеше да најде начин да го неутрализира искусниот српски ас.

Синер се обиде и со „сервис-волеј“, но наиде на маестрален одговор од Ѓоковиќ, кој со фантастичен лоб потврди дека во топ-ритам го игра ова големо финале.

Погледнете како изгледаше овој поен, една од бројните ситуации во кои Ѓоковиќ му држеше час по тенис на Синер…

Се вчитува...