Погба со специјална фризура за натпреварот против Вилјареал (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед ќе го пречека Вилјареал во натпревар од 2. коло во Лигата на шампионите. Победа е императив за избраниците на Оле Гунар Солксјер кои се наоѓаат во резултатска криза откако загубија на три од последните четири мечеви во сите конкуренции.

Една од ѕвездите на „црвените-ѓаволи“, Пол Погба со специјална фризура го најави денешниот натпревар против освојувачот на Лигата на Европа од минатата сезона.

 

 

Се вчитува...