Покетино би го довел Матео Ковачиќ во Тотенхем

Англискиот премиерлигаш Тотенхем е заинтересиран за играчот за врска на Реал Мадрид, Матео Ковачиќ. Младиот Хрват има статус на резервен фудбалер на „Сантијаго Бернабеу“, но менаџерот на „спарси“, Маурисио Покетино, смета дека тој би блеснал во полн сјај во Премиер – лигата. Аргентинскиот стратег не стравува да им даде шанса на младите фудбалери, а Ковачиќ би бил одличен во тандем со Деле Али.

<p style=

Се вчитува...