Покетино ги разочара фановите на Јунајтед: Имам договор со ПСЖ, и среќен сум тука

Маурисио Покетино е далеку од клупата на Манчестер Јунајтед, барем ако се има во предвид неговата денешна изјава за медиумите. Иако некои медиуми шпекулираа дека деновиве Аргентинецот ќе замине во Манчестер на преговори и дека не е среќен во ПСЖ, сето тоа го демантираше.

„Сакам да се знае дека имам договор со ПСЖ до 2023 година, и засега не размислувам на ништо друго. Среќен сум во Париз, и тоа сакам сите да го знаат“, рече Покетино.

Се шпекулираше дека Покетино ќе го превземе тимот на Јунајтед, додека на ПСЖ нов тренер ќе биде Зинедин Зидан, но веројатно ќе нема ништо од тоа.

Се вчитува...