Пол Пирс: Лука Дончиќ ќе биде тоа што беа Џордан, Коби и Леброн

Легендата на Бостон Селтикс, Пол Пирс смета дека младиот Словенец, Лука Дончиќ е најталентирниот кошаркар во моментов во НБА лигата. Пол Пирс е голем љубител на играта на словенечкиот репрезентативец и смета дека токму Лука ќе ја одбележи следнава деценија во НБА и ќе биде тоа што своевремено беа Џордан, Коби и Леброн.

„Toj е најталентираниот кошаркар во НБА“, накратко изјави Пирс. 

 

Се вчитува...