Полицијата на терен, куќата на Ѓоковиќ во Марбелја ограбена (ФОТО)

Семејството Ѓоковиќ е потресено по кражбата на нивниот дом, откако куќата на најдобриот тенисер во Марбелја била на мета на криминалци на 23 август и биле одземани вредни работи.

Ккао што пренесува полицијата, на 23 август минатиот месец во Марбелја биле ограбени 22 од 24 домови на познатите спортисти и личности, а меѓу нив дел се шпански фудбалери и кошаркари. Од куќата на Ѓоковиќ биле украдени пари, како и скапи часовници и друг накит.

Во моментов Ѓоковиќ е на УС Опен, каде што вечер од 1 часот ќе игра осминафинале на турнирот.

 

 

Се вчитува...