Половичен учинок на Македонците во Бундеслигата

Македонските интернационалци Филип Кузмановски и Филип Миркуловски имаа половичен учинок на денешните натпревари во германската Бундеслига.

Хановер и Филип Кузмановски стигнаа до лесен триумф на гостувањето кај Кобург 2000 со 26-33. Репрезентативниот бек натпреварот го заврши со само еден гол.

Вецлар и Филип Миркуловски загубија на домашен терен од Лемго со 21-27. Филип Миркуловски не постигна погодок на овој натпревар.

 

 

Се вчитува...