Половина час за Барди, Леванте во финишот загуби два бода

Енис Барди и Леванте одиграа нерешено 1-1 на гостувањето кај Кадиз во премиерниот натпревар во новата сезона во шпанската Ла лига.

Гостите поведоа со голот на Моралес во 39. минута, но не успеаја до крајот да ја задржат предноста и во самиот финиш останаа без два бода откако Кадиз израмни преку Еспино во 97. минута.

 

 

 

 

Се вчитува...