ПОЛУВРЕМЕ ЛШ: Брахим Диаз носи водство за Реал, води и Арсенал (ВИДЕО)

Најтрофејниот клуб во Лигата на шампионите, Реал Мадрид има водство од 1-0 на домашен терен против португалска Брага во меч од 4. коло во елитното натпреварување. Гостите имаа голема шанса да стигнат до сензационална предност во 6. минута, но Џало не успеа да реализира пенал. Одлично интервенираше украинскиот чувар на мрежата Лунин, кој во последен момент застана меѓу стативите за „кралевите“ откако во текот на загревањето се повреди Кепа. Водство од 1-0 за домашниот тим донесе Брахим Дијаз во 27. минута.

Real Madrid [1] – 0 SC Braga – Brahim Diaz 27‎’‎
byu/MarcoRuss insoccer

Водство од 1-0 на полувреме има и Арсенал, додека Баерн Минхен игра без голови 0-0 против Галатасарај, а почетните 0-0 се и на мечот меѓу Салцбург и Интер.

РЕЗУЛТАТИ ЛШ ПОЛУВРЕМЕ:

АРСЕНАЛ – СЕВИЛЈА 1-0

РЕАЛ М. – БРАГА  1-0

КОПЕНХАГЕН – МАНЧЕСТЕР Ј.  2-2

САЛЦБУРГ – ИНТЕР  0-0

БАЕРН М. – ГАЛАТАСАРАЈ  0-0

ПСВ – ЛЕНС 1-0

НАПОЛИ – У. БЕРЛИН 1-1 (КОНЕЧЕН)

РЕАЛ СОСИЕДАД – БЕНФИКА 3-1 (КОНЕЧЕН)

Се вчитува...