Попрецизен и од снајпер: Погледнете го ударот на Роналдо по кој настрада еден од редарите (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо е по прецизен и од снајпер, но овој пат наместо во мрежа беше стрелец во еден од присутните редари. Португалецот синоќа пред почетокот на натпреварот помеѓу Јанг Бојс и Манчестер јунајтед при загревањето со топка повреди една редарка на трибините, па тој веднаш дојде да види дали жената е добро, а по завршувањето на мечот и го подари и својот дрес.

Погледнете го шутот на Роналдо кога топката ја удира точно во глава, а редарката е свртена со грб.

 

 

Се вчитува...