Поранешниот директор на Мекларен се враќа во Формула 1

Поранешниот директор на Мекларен, Мартин Витмарш се враќа во Формула 1 и тоа во екипата на Астон Мартин. Како што пренесуваат медиумите Витмарш ќе биде дел ќе го надгледува извршниот директор на компанијата.

Токму Отмар Шафнауер ќе мора да му поднесува извештаи на Витмарш, а двајцата ќе одговараат пред сопственикот, Лоренс Строл.

Витмарш работеше во Мекларен 24 години, а извршен директор на екипата беше во периодот од 2009 до 2014 година пред него што беше отпуштен.

Се вчитува...