Поранешниот кошаркар на Партизан сепак е жив – Лажната вест предизвика хаос

Денеска се појави вест дека поранешниот кошаркар на Партизан, Милтон Паласио доживеал сообраќајна несреќа во која го загубил животот.

Според извештајот на 41 годишникот сигурно налетал автомобил Хонда Цивик, по кој подлегнал на повредите. Паласио во моментов е тренер на Лонг Ајланд Нетс, тимот на Бруклин Нетс во развојната лига, кој ја демантираше веста која се прошири низ светот.

„Разговаравме со Милтон, тој е жив и здрав“, одговорија од клубот. 

 

Се вчитува...